Terminai

Aknė
labiausiai paplitusi odos problema, pasireiškianti įvairiais odos bėrimais, spuogais. Aknė nėra vien jaunimo problema, dažnai ja serga ir suaugusieji. Kartais ir vyresnių nei 30 metų asmenų oda yra linkusi į aknę. Aknė būna šių tipų: komedoninė aknė (švelniausia aknė, kuriai būdingi inkštirai, dažniausiai atsirandantys ant veido, kaktos ir nosies), uždegimo aknė (be tipinių inkštirų, yra spuogų ir pustulių ant veido, nugaros, pečių ir iškirptės srities odos), pūlinė aknė (sunkiausia aknė su matomais uždegimo ir cistiniais pūliniais spuogais, dažniausiai atsirandančiais veido, iškirptės, pečių, nugaros srityse).
AHA rūgštis
AHA (Alpha Hydroxy Acids)- rūgščių grupė, kuriai priklauso glikolio (glycolic- populiariausia), pieno (lactic), migdolų (mandelic), citrinų (citric), obuolių (malic), vyno (tartaric) ir kitos, mažiau populiarios rūgštys. AHA rūgščių kategorijai priklauso ir vadinamos PHA rūgštys- lactobionic (laktobiono), gluconolactone (gliukonolaktonas). AHA rūgštys turi senas odos daleles pašalinantį bei drėgmę pritraukiantį poveikį.
Antioksidantas
medžiagos, kurios apsaugo arba mažina kitų medžiagų pažeidimą laisvaisiais radikalais. Antioksidantai gali neleisti susidaryti laisviesiems radikalams, neutralizuoti jau susidariusius ir atitaisyti jų sukeltus pažeidimus.
Biorevitalizacija
skystos hialurono rūgšties įvedimas į odą. Procedūros dėka atstatoma jos drėgmė, padidėja elastingumas, sušvelninamas sezoninis odos jautrumas oro keitimosi sąlygoms, lėtinamas senėjimo procesas.
Botulino toksinas
preparatas, blokuojantis nervinius impulsus. Viena iš taikymo sričių – raukšlių korekcija, ypač aktuali turintiems aktyvias veido mimikas. Veido mimikos raumenys atsipalaiduoja ir nebesusitraukia. Po procedūros virš raumenų esanti oda išlieka lygi, o raukšlės išsilygina.
Derma
vidurinis odos sluoksnis, dar vadinamas tikrąją oda. Ją sudaro jungiamasis audinys, turintis elastinių skaidulų. Tikrosios odos storis – 1-2 mm (plonesnė ji vokų, apyvarpės odos, ir storesnė delnų padų odos). Derma išraizgyta plonyčių kraujagyslių ir kapiliarų. Tikrojoje odoje yra prakaito ir riebalų liaukos, taip pat jautrios nervų galūnės – receptoriai.
Elastinės skaidulos
skaidulos, suteikiančios audiniams tamprumo. Daugiausia šių skaidulų yra jungiamajame audinyje, odoje. Elastinės skaidulos yra plonos, ilgos, šakotos ir homogeniškos. Elastinės skaidulos yra tamprios, gali grįžti į pradinę padėtį.
Epidermis
danga, apsauganti tikrąją odą nuo kenksmingo aplinkos poveikio. Epidermyje nėra kraujagyslių, jį maitina limfa. Epidermis sudarytas iš keleto ląstelių sluoksnių.
Hialurono rūgštis
rūgštis, natūraliai esanti kaip odos sudedamoji dalis. Suaugusio žmogaus kūne vidutiniškai yra 15 gramų šios rūgšties. Šios rūgšties pagalba odoje išlaikomas drėgmės balansas. Estetinėje medicinoje ir kosmetologijoje naudojama odos būklės gerinimui, raukšlių korekcijai.
Hipoderma (poodis)
apatinis odos sluoksnis, kuriame gausu riebalinių ląstelių. Įvairiose vietose nevienodo storio. Vokų, lūpų srityje, ant ausų jo nėra. Riebalinis sluoksnis atlieka šilumos reguliavimo funkcijas, yra maisto medžiagų sandėlys. Kaip tik čia susidaro celiulitas.
Ilgalaikis makiažas
išliekamasis efektas siekia kelerių metų laikotarpį. Makiažu galima koreguoti antakių formą ir spalvą, paryškinti akis, įvesti pigmentą į lūpas – suteikiant joms tikslesnius kontūrus bei pageidaujamą spalvą.
IPL
intensyvi pulsinė šviesa dažnai trumpinama IPL, tai praktikuojančių gydytojų technologija, naudojama grožio centruose, į kurią įeina nepageidaujamų plaukų šalinimas bei tam tikrų odos pažeidimų atstatymas: randų, raukšlių šalinimas, leidžiant optimaliai atnaujinti pažeistas ląsteles.
Kamedonas
ląstelių kamštis, susidaręs odos netvarkingo atsinaujinimo metu. Odos paviršiuje matomas kaip nežymus iškilimas su juoda galvute.
Kolagenas
baltymas, atsakingas už organizmo jungiamųjų audinių bei odos elastingumą. Su amžiumi, mažėja kolageno išsiskyrimas organizme ir tai daro įtaką raukšlių formavimuisi.
Lentigo
mažos, nekenksmingos sveikatai pigmentinės dėmės, atsirandančios odos senėjimo procese, nors aplink jas oda yra nepažeista.
Mezoterapija
kosmetinės medicinos gydymo metodas. Mezoterapija susideda iš įvairių vaistinių medžiagų injekcijų į odos sluoksnius. Mezoterapija gerinama odos būklė, skatinamas plaukų augimas, mažinamas riebalinių ląstelių uždegimas, celiulitas.
Mikrodermabrazija
kosmetinė procedūra, be chirurginės intervencijos ir skausmo leidžianti pašalinti sluoksniais susidariusias negyvąsias ląsteles,
Rosacea
chroniška odos būklė, apibūdinama atsiradusiais paraudimais ar spuogais. Rosacea pasireiškia įvairaus amžiaus žmonėms ir ji būna 4 tipų: 3 iš jų pažeidžiantys odą ir 1 - akis.
SPF
apsaugos nuo saulės faktorius. Kuo didesnis apsaugos faktorius, (ant gaminių nurodomas skaičius), tuo didesnė apsauga nuo saulės sukeliamų ultravioletinių spindulių, galinčių pažeisti odą nudegimais.