Botulino toksino injekcijos

Raukšlių korekcija, ypač aktuali turintiems aktyvias veido mimikas.

Dažnas iš mūsų net nejaučiame, kad dėstome mintis ar mąstome visą laiką surauktais antakiais.

Aplinkinių klausimas, kodėl esame pikti pasirodo labai netikėtas, nes taip tikrai nesijaučiame.

Dėka mimikas blokuojančio preparato efekto - ištiesinamos juoko, pykčio, kaktos raukšlės. Taip pat, botulino toksino injekcijos taikomos pažastų srityje, esant dideliam prakaitavimui.

Kokiu tikslu taikomos Botulino toksino injekcijos? 

Pokyčiai išlieka 6-18 mėnesius. Šalia to,  net ir praėjus veikimo laikotarpiui, raukšlė nebebūna tokia pat gili, kaip anksčiau. Botulino toksino injekcijomis koreguojamos kaktoje ir aplink akis susidariusios raukšlelės. Kita botulino toksino taikymo sritis – prakaitavimo mažinimas tikslinėse zonose.

Kada stebimas rezultatas?

Rezultatas pradeda ryškėti 4-5tą  dieną po procedūros; preparatas pilnai suveikia per 2 savaites.

Kiek laiko išlieka efektas po procedūros?

Efektas išlieka vidutiniškai 6 mėnesius.

Kaip veikia botulino toksino injekcijos?

Preparato veiklioji medžiaga - botulino toksinas, blokuoja nervinius impulsus veido mimikos raumenyse. Taigi tie mimikos raumenys atsipalaiduoja ir nebesusitraukia. Po procedūros virš raumenų esanti oda išlieka lygi, o raukšlės išsilygina. Tuo tarpu kiti veido raumenys dirba kaip ir ankščiau, todėl bendra veido išraiška nepakinta.

Kada reikia pradėti leisti botulino toksino preparatus?

Botulino toksino preparatus reikia pradėti leisti, kai dar mimikos raukšlės nėra labai gilios. Tada raukšlės išsilygina iki nulio ir nebegilėja. Jei mimikos raukšlės labai gilios, tada vieno botulino toksino gali nebeužtekti. Tuomet specialistas papildomai Jums rekomenduos audinių užpildus, autoriebalų injekcijas, frakcinį odos atnaujinimą lazeriu ir t.t.

Taigi, jį reikėtų leisti ne tik mimikos raukšlių korekcijai, bet ir profilaktiškai!

Ar saugus gydymas botulino toksino preparatais?

Botulino toksino preparatai (Lietuvoje šiuo metu vartojamas preparatas firmimiu pavadinimu “DYSPORT”) jau daugiau kaip dešimtmetį saugiai ir efektyviai naudojami gydyti daugelį oftalmologinių ir neurologinių susirgimų. Kiekvienais metais tūkstančiai pacientų naudoja šį gydymo metodą. Taigi jis greitai tapo labai populiariu metodu koreguoti matomus senėjimo požymius.

Botulino toksino injekcijos tai:

• Ilgalaikis efektas;

• Minimalus diskomfortas;

• Nėra pašalinių reiškinių;

• Galite iškart grįžti į darbą.

Kas tai per gydymo būdas?

Kosmetinė veido mimikos raumenų denervacija botulino toksino preparatu – tai greita bei saugi procedūra. Naudojant labai smulkią mikroadatą labai mažas kiekis preparato yra tiksliai suleidžiamas į kelias pažymėtas vietas. Kadangi adatėlė labai maža ir plona, o vaisto kiekis labai nedidelis, skausmo beveik nejaučiama. Daugelis pacientų jį lygina su „uodo įkandimu“.

Ar yra papildomų rekomendacijų po botulino toksino leidimo procedūros?

Po botulino toksino leidimo negalima 6-7 val. eiti miegoti, spausti ar trinti injekcijų vietų. Savaitę po procedūros nerekomenduojame eiti į pirtį, soliariumus.

Ar yra pašalinių efektų?

Labai retai vaistai gali pratekėti ir migruoti į gretimas sritis bei sukelti gretimų raumenų silpnumą. Tam, kad to išvengtumėte griežtai laikykitės gydytojo nurodymų po procedūros. Kadangi visi pašaliniai poveikiai yra pilnai grįžtami, jie yra trumpalaikiai ir tetrunka kelias savaites.

Kokių gydymo rezultatų Jūs galite tikėtis?

Jeigu dėl mimikos raukšlių Jūs atrodote senesnis nei esate, kosmetinė denervacija jas sušvelnins ir Jūs atrodysite žymiai jauniau ir maloniau. Be to per tą laiką, kol dinamikos raumenys nesusitraukinės, šios odos raukšlės negilės.

Ar botulino toksinas gali koreguoti visas veido raukšles?

Ši procedūra negali pakeisti tų raukšlių, kurios susidaro dėl saulės poveikio, UV spindulių, audinių pakritimo ar tų, kurios nesusiję su mimikos raukšlėmis. Šios injekcijos nepagerins audinių pakritimo, laisvumo ir nepakeis kaktos ar veido patempimo operacijų.

Kiekvienu individualiu atveju specialistas Jums rekomenduos audinių užpildus, autoriebalų injekcijas, frakcinį odos atnaujinimą lazeriu ir t.t.

Kiek laiko tęsiasi botulino toksino veikimas?

Deja, botulino toksino preparatai tik laikinai gali veikti mimikos raukšles. Pirmą kartą suleistas vaistas veikia iki 12 mėnesių. Pakartotinos injekcijos efektas tęsiasi vidutiniškai apie 6 mėnesius. Klinikiniai tyrimai parodė, kad leidžiant preparatą ilgą laiką, jo efektas ilgėja, taigi Jums reikės dar rečiau kartoti šią procedūrą.

Kur dar naudojami botulino toksino preparatai?

Preparatas sėkmingai naudojamas gydyti padidintą prakaitavimą (delnų, pažastų), blefarospazmams, nerviniams akių tikams, migreniniams galvos skausmams..

Raukšlių korekcija zonoje tarp antakių 100 EUR 1000 NOK
Kaktos horizontalių raukšlių lyginimas 160 EUR 1600 NOK
Akių zonos, „žąsų kojelių“ korekcija 100 EUR 1000 NOK
Botulino injekcijos į pažastis nuo prakaitavimo 350 EUR 3500 NOK